Naprawa laptopów Wrocław

Zapraszamy do kontaktu w celu skorzystania z naszych usług:
Tel: +48 508-044-289
E-mail: kontakt@serwis.pl

Poniżej przedstawiamy artykuł branżowy, zachęcamy do lektury.

DW TECH specjalizuje się w naprawa laptopów Wrocław, i zajmujemy się tą formą działalności informatycznej od początku istnienia naszej firmy.

Naprawa laptopa jest kwestią bardziej skomplikowaną, i wymagającą dużo bardziej zaawansowanej wiedzy i doświadczenia, niż naprawa popularnych pecetów. W przypadku laptopów dużo częściej niż w przypadku komputerów stacjonarnych spotykamy się chociażby z uszkodzeniami mechanicznymi. Laptop jest przenośnym komputerem, więc o wypadek nie trudno. Najczęściej mechanicznie zostaje uszkodzony poprzez upadek z wysokości, lub też poprzez działanie zgniecenie (nadepnięcie lub też usiądnięcie na laptopie). W przytoczonych sytuacjach najczęściej cierpi w pierwszej kolejności obudowa laptopa. Wbrew pozorom nie są to tanie naprawy, pomimo że elementy obudowy są z plastiku. Są one jednak dość drogie i kosztuję często nawet kilkaset złotych. Nasz serwis specjalizując się w naprawa laptopów Wrocław posiada sprawdzonych dostawców wszelkiego rodzaju komponentów obudów do praktycznie każdego modelu laptopa. Częste są też uszkodzenia matrycy wyświetlacza, i w tym wypadku również jedyną opcją naprawy usterki jest wymiana całej matrycy na nową. Stosunkowo najłatwiejszą operację jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne jest naprawa klawiatury. Często możliwe jest jedynie wymienienie pojedynczych klawiszy, nie jest konieczna wymiana całej klawiatury na nową. A nawet jeśli zaistnieje taka potrzeba to jest to operacja dość prosta, a sama klawiatura najczęściej nie jest przesadnie droga.

W wyniku wstrząsu, na przykład upadku laptopa mogą również zaistnieć poważniejsze usterki niż tylko uszkodzenie obudowy, matrycy czy klawiatury. Laptop z wielu przyczyn może przestać działać. Gwałtowny wstrząs może powodować wysunięcie się którejś z taśm przewodzących i dany podzespół przestaje działać. Wciąż dość często są spotykane dyski talerzowe w laptopach i są one szczególnie wrażliwe na wstrząsy. Przestawienie i odkształcenie głowicy praktycznie kończy żywot takiego dysku. W tym miejscu warto zaznaczyć, że naprawa laptopów Wrocław firma DW TECH również chętnie pomoże Państwu w odzyskiwaniu danych z uszkodzonego dysku. Posiadacze dysków nowszej generacji czyli na przykład SSD, również nie mogą spać spokojnie, gdyż i one nie są w pełni odporne na wstrząsy i często z tego powodu przestają działać. Stosunkowo najbardziej odporne na takie zdarzenia są dyski m2, i stąd też ich najwyższa cena ze wszystkich przytoczonych.

Od uderzenia zepsuć się może praktycznie każdy podzespół laptopa, choć to właśnie dyski są najbardziej narażone. Jednakże problem może dotyczyć także płyty głównej czy pamięci ram. Często jeżeli laptop upadnie na ostry kant, odkształcają się gniazda, na przykład USB czy gniazdo zasilania. Jednakże dobra firma z branży naprawa laptopów Wrocław, a taką jest właśnie DW TECH, powinna być w stanie poradzić sobie z każdym tego typu problemem.

Największym wrogiem elektroniki jest wilgoć. W przypadku laptopów jest to jeden z najczęstszych problemów jakie się pojawiają. Wynika to ze specyfiki laptopów jako przenośnych komputerów. Często są przenoszone z miejsca na miejsce nie zawsze będąc wówczas zabezpieczonymi w odpowiedni sposób. Laptop powinien być transportowany w specjalnej torbie, najlepiej wodoszczelnej z wyściółką antywstrząsową. Niestety często możemy obserwować ludzi którzy laptopa niosą po prostu w ręku, nie bacząc na fakt, że zaczyna właśnie kropić. Ponadto laptopa przenosimy na przykład do drugiego pomieszczenia, żeby coś współpracownikowi pokazać. O wypadek wtedy nietrudno, zalanie laptopów to codzienność. Również laptopy gamingowe często ulegają zalaniu, gdyż wyjątkowo często graniu towarzyszy spożywanie napojów. Wilgoć, zalanie – to jedne z najczęstszych usterek z którymi musi się mierzyć firma z branży naprawa laptopów Wrocław. Rokowania dla zalanego sprzętu są zależne do tego jak poważne było zalanie. Jeżeli dużo wody dostało się do wnętrza zdarza się, że naprawa przewyższa koszt nowego laptopa, lub też jest zbliżony i nie warto po prostu naprawiać.

Specyfika laptopów polega też na manualnej trudności ich naprawy. Podzespoły są dużo bardziej trudnodostępne niż w przypadku pecetów. Trzeba dysponować innymi narzędziami. Na przykład już samo rozkręcenie laptopa wymaga małych śrubokrętów. Należy pamiętać, że obecnie wiele obudów ma dużo elementów zatrzaskowych i tylko doświadczony serwisant naprawa laptopów Wrocław jest w stanie w sposób umiejętny otworzyć obudowę laptopa. Innymi słowy, zanim przystąpi się do naprawy laptopa trzeba najpierw otworzyć i to samo w sobie często nie jest już łatwym zadaniem, a dla laika często jest niewykonalne. Wnętrze laptopa też jest inne niż w przypadku peceta, części są mniejsze, skomasowane gęsto jedna obok drugiej, nie ma wolnych przestrzeni jak w przypadku pecetów. Tak więc naprawa laptopów Wrocław ma swoją specyfikę i wyższy poziom skomplikowania i warto powierzyć ją sprawdzonym ludziom.

Jeśli chodzi o naprawy software’owe, to nie różnią się one praktycznie niczym od usterek w komputerach stacjonarnych, podobnie jak proces ich naprawy. Podobnie jak w przypadku pecetów coraz rzadziej spotykamy napęd CD w laptopie, więc oprogramowanie jest najczęściej wgrywane z nośnika zewnętrznego podłączanego przez USB, lub też pobierane z internetu.

Jeżeli szukają państwo rzetelnej firmy z branży naprawa laptopów Wrocław polecamy gorąco naszą firmę DW TECH. Zapraszamy do kontaktu.

Naprawa laptopów Wrocław

Naprawa laptopów

Naprawa komputerów Wrocław

Naprawa komputerów

Naprawa laptopów

Odpowiednie obchodzenie się z laptopem, jego konserwacja, i okresowe przeglądy mogą sprawić, że komputer przenośny będzie nam służył przez długie lata. Dlatego firmy zajmujące się zagadnieniem naprawa laptopów Wrocław mają najczęściej w ofercie nie tylko usuwanie usterek sprzętu, ale także zabiegi zabezpieczające i konserwujące, zarówno osprzęt jak i software (chociażby defragmentacja, usunięcie złośliwego oprogramowania).